התאמת עדשות מגע

התאמת עדשות מגע חייבת להתבצע בצורה מקצועית ע"י אופטומטריסט מורשה אשר יבחן את העיניים בצורה יסודית, יבצע תישאול ותיאום ציפיות יסודי עם הלקוח ויתאים עדשות מגע אשר יתאימו לפרמטרים הפרטניים אשר לפניו.

לאחר בדיקה ורישום הפרמטרים האישיים יותאמו ללקוח זוג עדשות לנסיון ולאחר שהלקוח ירכיב אותן זמן מה ויבדק שוב יש לבצע הדרכה על אופן השימוש בעדשות המגע ולימוד ותרגול הרכבה והסרה של העדשות מהעיניים.

ישנם בשימוש כיום סוגים רבים של עדשות מגע המחולקות למספר קטגוריות: עדשות מגע רכות (אשר גם הן מורכבות ממספר קבוצות לפי אורך השימוש: יומיות, דו שבועיות, חודשיות, דו/תלת חודשיות ושנתיות), עדשות מגע צבעוניות, קוסמטיות, עדשות מגע קשות-נושמות ועדשות מגע מיוחדות לטיפול במבנה קרנית לא סטנדרטי כגון קרטוקונוס.

עדשות המגע הנפוצות ביותר הן עדשות המגע קצרות המועד: יומיות, דו-שבועיות וחודשיות וגם כאן המגוון גדול וקיימים חומרי גלם שונים הנבדלים בניהם במבנה הגיאומטרי, ברמת הליטוש והאחידות של המשטחים והקצוות ובחדירות החמצן שלהן, פרמטרים שמשפיעים על נוחות ההרכבה, סיכוך העיניים ועל כמות החמצן שתקבל הקרנית ולכן גם על בריאות העיניים.